Apie stovyklos mokytojus bendrai

Visi stovyklos mokytojai yra jauni širdimi, geranoriški žmonės, kuriems patinka augti,  pažinti pasaulį, bendrauti ir žaisti, o svarbiausia, kurie myli ir gerbia vaikus.  Pagrindinis suaugusiųjų motyvas dalyvauti šiose stovyklose yra noras dalintis, mokytis ir augti kartu su vaikais. Daugelis jų yra savanoriai ir tai yra ypatinga, nes žmogaus elgesį labiausiai nuspalvina, lemia jo tikrieji motyvai – bendravimas yra kitoks, kai žmonės dalinasi savo laiku pirmiausiai dėl tokio noro, o ne dėl atlygio.

Mokytojai yra paprasti ir kartu su cinkeliu žmonės, su kuriais smagu būti ir vaikams, ir suaugusiems, visi savarankiškai užsiima asmeninio tobulėjimo praktikomis, sveikai gyvena, maitinasi, yra laisvi nuo žalingų priklausomybių. Dalis vadovų jau daro, o dalis labai norėtų kiekvieną rytą daryti mankštą (kol kas dar ne visiems pavyksta :). Dalis yra studijavę ar studijuoja pedagogiką, dalis yra baigę ugdymo ir psichologinių kompetencijų lavinimui skirtus kursus, daug kas augina savo vaikus.

Suprantame, kad ugdymo esmė yra pavyzdys – kad meilė ugdoma meile, gerumas ugdomas gerumu , išmintis ugdoma išmintimi, kad  asmenybės ugdo asmenybes. Tai įmanoma tik turint tvirtą vertybinį pagrindą – gerbiame ir remiamės laiko patikrinta išmintimi, dvasinės patirties ir kultūros lobiais, kuriuos žmonija sukaupė ir išsaugojo per tūkstančius metų.