2021 m. rugsėjį ruošiamės atidaryti pradinę mokyklą skirtą Vilniaus ir jo apylinkių gyventojams.

Tai bus nedidelė, jauki pradinė mokyklėlė gamtos prieglobstyje skirta šeimoms, kurios ieško geriausios augimo ir mokymosi erdvės savo vaikams.

 Jeigu Jums tai aktualu, parašykite mums laišką info@pazinimodziaugsmas.lt , tada galėsime Jus apie tai plačiau informuoti, pakviesti į susipažinimo ir pasiruošimo susitikimus. Taip pat prašome šia informacija pasidalinti su tais, kam tai gali būti svarbu.

Toliau glaustai aprašomi kai kurie svarbiausi kuriamos mokyklos aspektai, kurie bus plačiau aptarti ir tobulinami kartu su mokyklos bendruomene. Numatoma ugdymo filosofija, atitinka bendrą šioje svetainėje aprašytą ugdymo filosofiją ir pagrindinius Humanistinės pedagogikos principus.

Tikslas – išmintingai ir jaukiai padėti vaikui augti, tapti brandžia, darnia, mylinčia žmones ir tiesą asmenybe, gebančia atsakingai kurti savo ir aplinkinių laimę.

 

Pagrindiniai ugdymo akcentai:

 1. Santykių menas – draugiškumas, nuoširdumas, empatija, gailestingumas, dalinimasis, šeima, …
 2. Gerųjų charakterio savybių ugdymas – teisingumo, mokėjimo mokytis, pozityvumo, kūrybingumo, drąsos, atsakingumo, kuklumo, kantrumo, ryžtingumo ir kitų.
 3. Savęs pažinimas – tik pažįstantis save, savo talentus, stiprybes, motyvus, atrandantis ir gilinantis savo gyvenimo prasmes žmogus gali būti laimingas.
 4. Pasaulio pažinimas – pasaulio įvairovės ir vienovės, dėsningumų, prasmių ir veikėjų, žemynų, vandenynų ir dangaus pažinimas.
 5. Sveikatingumas – sveika gyvensena, jausena, mąstysena.
 6. Kitos smulkesnio pobūdžio, faktinės žinios papildo šiuos dalykus, tarnauja jiems, o ne išstumia juos ir užima jų vietą.

 

Svarbiausi ugdymo metodai

 1. Pavyzdys. Didžiausias mokytojas yra pavyzdys, gerasis pavyzdys. Mes mokomės vieni iš kitų – vaikai iš mokytojų, mokytojai iš vaikų, vaikai iš vaikų. Esame su žmonėmis, iš kurių norisi mokytis, su kuriais norisi būti.
 2. Žaidimas. Žaidžiame, mokomės ir nepamirštame žaisti, nes tai nuostabus būdas augti, giliąja prasme net ir gyvenimas yra gerumo ir pažinimo žaidimas.
 3. Gamta ir natūralumas. Nuolatos esame Gamtos glėbyje, jos skaidrume, paprastume, grožyje, dosnume ir ramybėje, tai mus keičia, augina, ramina. Atsisakome dalykų, kurie sintetiniai, pertekliniai, užgožiantys tikrumą.
 4. Realios veiklos. Pažįstame per konkrečias veiklas – kuriame, dainuojame, šokame, meistraujame, kepame, keliaujame, tvarkomės, puošiame, sportuojame ir t.t.
 5. Bendravimas ir bendruomeniškumas. Kalbamės, atsiveriame, dalijamės, apie tai, kas  mums rūpi, kas svarbu, ką jaučiame, kuo norime pasidalinti, klausiame, klausomės, įsiklausome.
 6. Pasitikėjimas ir palaikymas.Pasitikime vaiku, jo prigimtinėmis augimo, pažinimo galiomis, palaikome vieni kitus – džiaugiamės kiekvieno žmogaus augimu, mažais ir dideliais žingsneliais ir atradimais.
 7. Individualizavimas. Ugdymas atsižvelgiant ir pasitelkiant vaiko prigimtinius talentus, polinkius, siekius.
 8. Drąsa, atvirumas, pozityvumas. Primirštame žodį „ne“ „neįmanoma“ ir prisimename žodžius „pradedame“, „nuostabu“, „darome“.
 9. Holistinis ugdymas, mokymasis. Svarbu vis ir vis pamatyti, jausti, suvokti visumą, esmę, nepaskęsti, nesusmulkėti, nepasimesti, nepriprasti būti smulkmenose.

 

Kiti ypatingumai:

 1. Siūlomas pilnas vaiko užimtumas – mokymasis, poilsis, maitinimas, būreliai, bendravimas nuo ryto iki 16 val., o esant poreikiui ir ilgiau.
 2. Visi mokytojai brandžios, pozityvios, neturinčios žalingų įpročių asmenybės.
 3. Vienas iš pagrindinių mokytojų yra vyras.
 4. Mokymosi procese dalis veiklų mergaitėms ir berniukams vyksta atskirai, su berniukais dirba mokytojai vyrai.
 5. Daug gamtos, kelionių ir turistavimo ugdymo procese.
 6. Nedidelės klasės, daug individualaus dėmesio kiekvienam vaikui.
 7. Ypatingai geras maitinimas, visiems norintiems vegetariškas meniu.
 8. Numatomas bendras vaikų pavežėjimas Vilniaus mieste.
 9. Preliminari mėnesio kaina 150-250 eurų.

Norime, kad mūsų vaikai gyventų tikrąja šio žodžio prasme, sukurtų gilius santykius, laimingas šeimas, visą gyvenimą išlaikytų gyvą norą mokytis ir pažinti Tiesą.  Kad  visiems būtų gera greta jų ir su laiku visas pasaulis taptų jų šeima.