Turistinės, kelionių stovyklos 2018 

 Dviračių žygis –  Dviratis, Filosofija ir Jūra

Datos:   rugpjūčio  20-24 d.  Trukmė – 5 dienos/4 nakvynės,  bet galima dalyvauti ir trumpiau, prieš ar po žygio galima pasilikti pailsėti pajūryje.

Skirta:  10 – 99 m. vaikams ir jaunuoliams, mėgstantiems gamtą, žygius ir bent kartais pasivažinėjantiems dviračiais, suderinus gali prisijungti ir tėveliai.

Maršrutai  Preliminarus maršrutas – Kuršių Nerija ir pajūrys.  Tikslų maršrutą ir numatomus atstumus patvirtiname likus kelioms savaitėms iki žygio priklausomai nuo dalyvaujančių žygio dalyvių pajėgumo, pageidavimų ir numatomų orų.

Kuo ypatinga: keliavimas dviračiais tikriausiai yra geriausias ir smagiausias būdas pažinti, pajausti kraštą, o taip pat ir įgyti naujų draugų, savarankiškumo, sustiprėti.  Taip keliaujant galima be galo daug pamatyti, užsukti ir sustoti ten, kur įdomu, pajausti gamtos artumą, vėjo ir kelionės greitį, patirti, kad Lietuva yra ir didelė, ir kartu labai sava, jauki.   Keliausime gražiausiomis  Lietuvos vietomis, kurios niekada nenusibosta,  kurias bent jau iš dviračio perspektyvos daugelis iš keliautojų išvys pirmą kartą.

Kelionė: smulkesnė žygio informacija bus pateikta ketinantiems dalyvauti. Dažniausias būdas yra kai žygio dalyviai kiekvienas  ant savo dviračio vežasi savo  mantą (rūbai, miegmaišis, kilimėlis, smulkmenos). Tinkamai sukomplektavus, tai sveria apie 5 – 8 kg.  O bendruosius daiktus (palapines, puodus ir kt.) veža stipresnieji žygio dalyviai arba atskirais atvejais – automobiliu. Nakvynės paprastai palapinėse.

Dviračiai: geriausiai turėti savo arba pasiskolinti iš draugų, giminaičių. Jei tai neįmanoma, bet labai norite dalyvauti, tada: a) tai yra puiki proga įsigyti gerą dviratį ir ilgai juo džiaugtis arba b) pasiskambinti mums ir surasime kaip jums padėti :)  Pagrindinės dviračio savybės turėtų būti: lengvai važiuojantis, patvarus, išbandytas, kuo lengvesnis.

Saugumas: Didesnioji trasos dalis būna dviračių takais arba smulkiais keliais, kuriais automobilių eismas yra minimalus.  Visi dalyviai važiuoja su dviratininko šalmais. Žygio pradžioje ir žygio metu būna saugaus važiavimo apmokymai.

Pajūrio maršrutas:    Preliminarus, vėliau bus patikslinta.  Šventoji, Palanga, Smiltynė, Klaipėdos uostas, Jūrų muziejus,  kopos, jūra, marios, Juodkrantė, Preila, Pervalka, Nida, kėlimasis keltu per marias, Nemuno delta, Rusnės sala, Šilutė, įdomios sodybos, kitos įdomybės.

Atvykimas: preliminariai numatomas bendras žygio dalyvių ir dviračių atvežimas ir(ar) parvežimas maršrutu Vilnius -Kaunas – Klaipėda. Bus derinama su dalyvausiančiais.

Stovyklos kaina:  viena diena – 15  eurų, viso apie 75 eur. (jei 5 dienas),  plius išlaidos bilietams (keltai, atvykimo išlaidos ). Jei labai norisi dalyvauti, bet riboja kaina, skambinkite, susiderinsime.

Pažintinė kelionė po Europą 2018

Datos:   2018 m.  rugpjūčio 26 – rugsėjo 2 d. (8 dienos)  ir  rugsėjo 21-30 (10 dienų) . Galima suderinti ir kitą dalyviams tinkamą datas.

Skirta: 12 – 30 m. vaikams ir jaunuoliams, mėgstantiems žygius, gamtą, iššūkius.

Maršrutai: yra keli variantai: a)Slovakija, Slovakijos kalnai, Austrija, Čekija,  b)Vokietija, Šveicarija, Prancūzija, c)Italija. Susirinkus norinčiai keliauti grupei iš galimų variantų pasirinksime labiausiai norimą maršrutą.

Kelionės tikslai ir turinys: a)pažintis su Europos gamta ir senąja kultūra, istorija, lengvi pasivaikščiojimai po kalnus, b)bendravimas, veikla komandoje, c)charakterio savybių ugdymas, d)sveikatingumas.

Buitis: Keliausime mikroautobusu, o kai kurias dienas – pėsčiomis. Nakvosime svečiuose pas vietinius gyventojus, kartais nakvynės namuose, kartais palapinėse. Numatom  apie 9 – 15 dalyvių. Daugiau informacijos teiraukitės el. paštu arba telefonu.

Stovyklos kaina:   diena – apie 30 eurų, visa kelionė reikia padauginti iš dienų skaičiaus. Kaina  gali minimaliai kisti priklausomai nuo suderinto konkretaus maršruto, gali būti papildomų išlaidų bilietams lankomuose objektuose.

Svarbu nurodytos gamtos stovyklų datos, maršrutai ir būdai  gali būti patikslinti priklausomai nuo norinčiųjų dalyvauti galimybių, amžiaus, polinkių, todėl registruojantis ar pasiskambinus galima išreikšti savo pageidavimus. Pagrindiniai keliavimo būdai (pėsčiomis ir dviračiais) yra aprašyti žemiau. Jeigu domitės gamtos stovyklomis, geriausiai parašyti mums el. paštu (arba pasiskambinti), pasidalinsime su Jumis papildoma informacija.