Stovyklos kaina ir nuolaidos
 •  Stovyklų sodybose kaina – 290 eurų.      
 • Nuolaidos – broliams/sesėms arba vaikui dalyvaujant keliose pamainose  30 e   nuolaida. Ilgamečiai stovyklų dalyviai, jei reikia, gali tartis dėl individualios kainos. 
 • Kaina neturi būti kliūtis vaikui dalyvauti stovyklose, todėl, jeigu norite dalyvauti, bet Jus riboja menkos finansinės galimybės, susisiekite su mumis ir pasistengsime surasti sprendimus. Ypač jeigu jau esate stovyklavę su mumis.
 • Kelionių stovyklų prie jūros kaina  35-40 e para, plius kelionės kaina.
 • Kelionės į Tatrų kalnus kaina apie 85 e. para., tikslinama atskirai su dalyviais.
 • 5  proc. už stovyklas surinktų lėšų bus paskirta vargstančių žmonių maitinimui labdaros pagrindais. Tai bus bendra kiekvieno iš jūsų ir mūsų dovana tiems, kam išties reikia. Jeigu kas nors sugalvosite šiam tikslui paaukoti atskirai, tai galima padaryti susisiekus su mumis arba atvykus į stovyklą. Visiems norintiems savarankiškai prisidėti atsiųsime video ir daugiau informacijos apie šią paramą.
 • Kaina gali didėti liekant mažiau vietų. 
 • Stovyklos kaina apima vaiko ugdymą ir pilną išlaikymą stovyklos metu.
 • Užpildžius registracijos anketą reikia  sumokėti avansą – 50 eurų. Likusią sumos dalį galima sumokėti atvykus į stovyklą.  Atlikdami mokėjimus mokėjimo paskirtyje įrašykite vaiko vardą ir pavardę.
 • Mokėti reikia  –  MB „Pažinimo džiaugsmas“, įmonės kodas: 303325557, sąskaita Swedbank LT877300010139459561
 • Stovyklaujančių vaikų sveikata turėtų būti apdrausta nuo nelaimingų atsitikimų. Todėl, jeigu kartais nesate apsidraudę, tai galite padaryti savarankiškai arba apdrausime mes (draudimo kaina bus apie 5  eurai, juos sumokėtumėte atvykę į stovyklą). Savo pasirinkimą dėl draudimo reikėtų pažymėti registravimosi anketoje.
 • Jei yra poreikis, padedame suorganizuoti vaiko kelionę į/iš stovyklos.
 • Jeigu pasikeitus aplinkybėms stovykloje negalėtumėte dalyvauti ir pranešate apie tai bent 10 dienų iki stovyklos pradžios, gražinama 80 proc. stovyklos kainos.

Stovyklos mokytojai

Visi stovyklos mokytojai yra  geranoriški, jauni širdimi žmonės, kuriems patinka pažinti pasaulį, bendrauti ir žaisti, o svarbiausia, kurie myli ir gerbia vaikus.  Pagrindinis suaugusiųjų motyvas dalyvauti šiose stovyklose yra noras dalintis, mokytis ir augti kartu su vaikais. Daugelis jų yra savanoriai ir tai yra ypatinga, nes žmogaus elgesį labiausiai nuspalvina, lemia jo tikrieji motyvai – bendravimas yra kitoks, kai žmonės dalinasi savo laiku pirmiausiai dėl tokio noro, o ne dėl atlygio.

Visi mokytojai kartu yra ir mokiniai – patys nuolatos mokosi,  stengiasi sveikai gyventi, yra laisvi nuo žalingų priklausomybių. Dalis yra studijavę ar studijuoja pedagogiką, dalis yra baigę ugdymo ir psichologinių kompetencijų lavinimui skirtus kursus, daug kas augina savo vaikus. Gerai supranta, kad ugdymo esmė yra pavyzdys – kad gerumas ugdomas gerumu, išmintis ugdoma išmintimi, kad tai  įmanoma tik turint tikrą ir tvirtą vertybinį pagrindą. Gerbiame ir remiamės laiko patikrinta išmintimi, dvasinės patirties ir kultūros lobiais, kuriuos žmonija sukaupė ir išsaugojo per tūkstančius metų.

Stovyklos vadovas Gytautas

Studijavau socialinius mokslus, vėliau teisę, nuo studijų laikų nuosekliai domiuosi sveika gyvensena, švietimo idėjomis, filosofiniais mokymais, kurie kelia ir vaisingai nagrinėja svarbius žmogaus ir pasaulio klausimus.

Studijų laikais savanoriavau vaikų vasaros stovyklose, vėliau teko dirbti politikos, teisės ir švietimo srityse, dalyvauti įdomiuose ir reikšminguose valstybės pokyčiuose.  Ir prieš 8 metus vėl sugrįžau į vaikų stovyklas, nes jaučiu, kiek daug čia prasmės ir tikrumo,  kad vaikai turi daug daugiau tikėjimo, noro ir galios augti ir pažinti, būti geru, mylimu ir mylinčiu nei suaugusieji. Todėl ir norisi, ir smagu padėti vaikams augti sukuriant erdvę, kurioje juos suptų tai, kas gera ir tikra.

 

Saugumas
 • Stovykloje nėra pagrindinių veiksnių, kurie gali sukelti pavojingas situacijas: nėra naktinio gyvenimo, alkoholio, rūkymo, dykinėjimo, negatyvaus mąstymo, nedraugiškų žmonių ir kitų žalingų dalykų, kurių nelinkėtumėte savo vaikams.
 • Turime paprastas bendras taisykles – draugiškumo, saugumo, dalyvavimo, maitinimosi ir kitas. Jos suprantamos, naudingos, palaikomos nuolatinio suaugusiųjų pavyzdžio ir priežiūros, todėl  jų laikytis vaikams prasminga ir natūralu.  Aišku, kai kam prireikia šiek tiek pastangų, tačiau tos pastangos yra labai į naudą.
 • Vaikai maudosi tik su vadovais, specialiose maudymosi vietose, nemokantys plaukti  vaikai maudosi su spec. priemonėmis.

 

Vaikų amžius
 • Visos stacionarios stovyklos yra tinkamos 6-13/14 metų vaikams,  didžioji jų dalis 8 -13 metų grupėje.
 •  14/15-16 metų vaikams gerai tinka kelionių stovyklos, taip pat stacionarios stovyklos, jeigu jiems dar patinka būti vaikais, jie nėra jau nuskubėję tapti suaugusiais.   Šios stovyklos tinka ir 16-20 metų jaunuoliams, kurie turi polinkį į pedagogines ar filosofines veiklas ir nori smagioje, kūrybingoje aplinkoje išbandyti save pedagoginėje srityje. Paprastai jie pagal susitarimą dalį laiko leidžia kaip vadovų talkininkai, o dalį kaip vaikai, tad jų atveju dalyvavimas  suderinamas atskirai ir kaina yra sutartinė, minimali.
 • Rekomenduojamos amžiaus ribos konkrečioje stovykloje  yra nurodytos stovyklų sąraše. Kartu jos nėra griežtos – gali dalyvauti ir šiek tiek jaunesni, ir vyresni vaikai nei nurodyta, ypač jei dalyvauja keli giminaičiai, draugai  ir/arba kai jaunesnis vaikas yra pakankamai savarankiškas, brandus.
 • Paaugliams, kurie yra sudėtingesniame protestavimo, šaunumo demonstravimo, nepagarbos kitiems ar įnikimo į kompiuterį/telefoną etape, dalyvauti yra nelengva, nes stovykloje šių dalykų, tokios kompanijos nėra, tad tenka išeiti iš komforto zonos.
 • Jei turite abejonių dėl amžiaus, konkrečiu atveju galima pasitarti ir el. paštu ar telefonu.
Pasiruošimas ir atvykimas
 • Likus 2 – 3 savaitėms iki stovyklos pradžios visiems jos dalyviams atsiųsime išsamią pasiruošimo ir atvykimo informaciją.
 • Pageidaujantiems padėsime suorganizuoti vaikų atvežimą ir pasiėmimą.
 • Kad dalyvavimas būtų smagus ir šiltas, prašome kiekvieną dalyvį turėti šiuos daiktus: patogūs batai ir basutės (2-3 poros), kuprinė (pvz. mokyklinė),  kepurė nuo saulės, keli lengvos ir šiltesnės aprangos komplektai, higienos priemonės, praktiška striukė, kilimėlis (jei turite),  miegmaišis, kurio prireikia žygio metu, patalynės pasitiesimas, keli kiti svarbūs daiktai jūsų nuožiūra.
 • Jeigu kokio nors reikalingo daikto neatsivešite, ne bėda – dalinsimės :)
Maitinimas
 • Kaip ir dera sveiką gyvenseną mėgstančioje stovykloje, maitinamės skaniu, šviežiu, sveiku, įvairiu maistu,  pagamintu su meile ir žiniomis. Tokiu maistu, kad ir vaikai, ir vadovai visą laiką būtų žvalūs, energingi ir smagiai nusiteikę.
 • Meniu yra vegetariškas su daug vaisių, daržovių, pieno produktų ir kitų geriausių gamtos dovanų.
 • Naudojame natūralius produktus – šviežią pieną perkame tiesiai iš ūkininko ir iš šio pieno gaminame patiekalus, jogurtą, sūrį, ledus, medų gauname tiesiai iš nekomercinių bitininkų (tiesiai iš bičių dar ne:), dalį daržovių perkame tiesiogiai iš ūkininkų (kartais, apsimetę ūkininkais, jų atveža ir tėveliai :). Nenaudojame jokių nenatūralių, žmogui nereikalingų maistinių priedų, pusfabrikačių, beveik nenaudojame kitur keptų/paruoštų produktų (kartais pasitaiko koks saldainis, chalva ar pan.). Vaikai visą savaitę maitinasi sveikai, be chemijos, kurios yra gausu daugelyje parduodamų produktų.
 • Maitinamės kaip didelėje šeimoje, o ne valgykloje – pagrindinis virėjas yra stovyklos šeimynos narys ir savo vaikams, draugams, šeimynai ruošia tai, kas geriausia.  Kiekvieną dieną grupelė vaikų pasikeisdami padeda  bei patrukdo virėjui ir tuo pačiu patys mokosi gaminti skanius, paprastus ir nepaprastus dalykus.
 • Vaikai mokosi suprasti ir įvertinti maistą, neretai pradeda valgyti tai, ko namuose nevalgydavo.
 • Vegetariška mityba yra daug skanesnė ir turtingesnė nei manoma su ja nesusipažinus –  per 8 stovyklų metus niekam iš vaikų dėl to nebuvo kažkokių didesnių sunkumų. Vegetariškos mitybos sveikumas, pilnavertiškumas yra patvirtintas  Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), šiuo metu žemėje taip maitinasi apie milijardas gyventojų.
 • Jeigu vaikas turi specialių maitinimosi poreikių (dėl alergijų ar pan.), reikėtų tai kartu aptarti, kad galėtume atitinkamai suderinsime  jo meniu.